Forum KOŚCIÓŁ UNICKI NA HRUBIESZOWSZCZYŹNIE Strona Główna KOŚCIÓŁ UNICKI NA HRUBIESZOWSZCZYŹNIE
Forum dyskusyjne strony hrubieszowscy-unici.prv.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witryna przemyskiej szkoły psalmistów...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOŚCIÓŁ UNICKI NA HRUBIESZOWSZCZYŹNIE Strona Główna -> Strony o tematyce Wschodnich Obrządków Katolickich
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
diakon Piotr UKGK



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 205

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 7:17 pm    Temat postu: Witryna przemyskiej szkoły psalmistów... Odpowiedz z cytatem

...czyli coś w sam raz dla tut. WebMAESTRA Wink :

http://www.regent.cerkiew.net
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Thomae
Założyciel Forum


Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 126

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaiste ciekawa strona, ciekawe treści i materiały... Myślę, że dzięki zamieszczanym nutom łatwiej będzie się pewnych śpiewów nauczyć, a gdy na hrubieszowszczyźnie wskrzesi się Cerkiew, wówczas człowiek nie będzie stał jak słup w świątyni, ale włączy się w śpiew... Wszystkim obdarzonym muzycznie polecam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Simone



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 12

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idea strony fajna, ale:

1. Kiepski webmastering i dość wolna, niestety Sad
2. Nuty hłasów są tylko na 1 głos, poza tym nut jest niewiele,
3. Brakuje pełnego tekstu Liturgii św. Jana, podpisanej pod nutami,

Ale mam nadzieję, że stronka się będzie rozwijać. Jako również zaangażowany muzycznie rzymski katolik (jestem organistą), czy wiadomo Ojcu Diakonowi, albo komuś innemu z P.T. Forumowiczów, czy w UKGK są/były/będą/planuje się jakieś warsztaty dla diaków?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
diakon Piotr UKGK



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 205

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Panie Szymonie,

Uwagi przekażę webmasterowi. Proszę jednakże pamiętać, że to początki dopiero. Poza tym w dziale "ZASOBY" znajdzie Pan wiele linków zewnętrznyc, jakaś część może zaspokoić Pańskie potrzeby.
Co do "warsztatów": myślę, że właśnie przemyski Instytut - z nauką w systemie zjazdów weekendowych - spełnia na razie taką rolę. Gdy wyjdą zeń przeszkoleni psalmiści, przyjdzie czas na dodatkowe warsztaty utrwalająco-doskonalące. Tak sądzę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Simone



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 12

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

diakon Piotr UKGK napisał:
Drogi Panie Szymonie,
Uwagi przekażę webmasterowi.


Dziękuję serdecznie.

Cytat:
Proszę jednakże pamiętać, że to początki dopiero.


Wiem i rozumiem. Oraz czekam na kolejne materiały Smile

Cytat:
Poza tym w dziale "ZASOBY" znajdzie Pan wiele linków zewnętrznyc, jakaś część może zaspokoić Pańskie potrzeby.


Tak, już z niektórych korzystałem.

Cytat:
Co do "warsztatów": myślę, że właśnie przemyski Instytut - z nauką w systemie zjazdów weekendowych - spełnia na razie taką rolę. Gdy wyjdą zeń przeszkoleni psalmiści, przyjdzie czas na dodatkowe warsztaty utrwalająco-doskonalące. Tak sądzę.


To w takim razie mam pytanie do Ojca. Ja jestem rzymski katolik, co się dopiero uczy ukraińskiego. Bardzo by mi zależało, żeby jakiś kurs podstaw "diakowania" przejść; jestem organistą, a przydałoby mi się, żebym poznał także zasady śpiewu na liturgii wschodniej, bo niewykluczone, że niedługo będę działał szerzej w tym względzie Smile

Na razie uczę się sam, używając "Pryjdite", materiałów nutowych, które przysłano mi z parafii św. Eliasza z Brampton Smile oraz z kserówek z bazyliańskiego Molytwosłowa. Czytam nuty, ale niestety - nie spotkałem (poza tymi z Kanady) żadnych pozycji, gdzie byłby dopisany np. drugi głos do tonów oktoicha - muszę go zawsze ad hoc dokładać do pierwszego.

Dlatego: czy w UKGK w Polsce, a jeśli nie, to na Ukrainie (np. w czasie wakacji) są jakieś kursy tego typu organizowane? Chodzi mi o bardziej jednorazowy, dłuższy kurs, bo Przemyśl jest na drugim końcu Polski, żeby doń dojeżdżać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
diakon Piotr UKGK



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 205

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wychodzi na to, że owszem, jest taka letnia szkoła z zajęciami w Ławrze Uniowskiej:


http://www.ils.org.ua/Літня-Реґентська-Школа

Літня Реґентська Школа
Сучасний стан літургійного співу Української Церкви безперечно потребує покращення і вдосконалення. Причому, така ситуація характерна як для Української Церкви в Україні, так і за її межами в діяспорі. Про потребу покращення церковного співу йшлося, зокрема, на Міжнародних наукових конференціях, які відбулися в УКУ, тож питання забезпечення відповідної музичної та літургійно-богословської підготовки реґентів, дяків і церковних співаків є особливо актуальним. Існує також потреба у поліпшенні викладання літургійного співу у духовних навчальних закладах, що вимагає відповідної перепідготовки викладацьких кадрів.З цією метою при Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка 2001 року створено Реґентське відділення, яке функціонує у тісній співпраці з УКУ, зокрема, з Інститутом Літургіки. За цей час написані й апробовані навчальні програми, зорганізована група викладачів і вироблено методи навчання.Набутий досвід, як і нагальні потреби, дали підставу розробити проєкт міжнародної Літньої школи реґентсько-дяківської освіти, організацію якої взяв на себе Інститут Літургіки, проведення школи відбувається в Унівській Святоуспенській лаврі.Програма місячного навчання включає як музичну підготовку (літургійний спів, вокал, диригування, спів у церковному хорі) так і літургійно-богословську (літургіка, літургійний час, богословія церковних співів, історія і теорія літургійного співу).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Simone



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 12

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Дуже дякую!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
diakon Piotr UKGK



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 205

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę uprzejmie. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
diakon Piotr UKGK



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 205

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A byłby Pan rzeczywiście zainteresowany udziałem w tej szkole letniej? Pytam serio. Odpowiedź oczywiście nie musi być publiczna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rzymianin



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 32

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haloł chaloł a moze sie znadzie i miecse dla mnie chodzi musiał bym sie pouczyc uk. ale w uniwie spiewaa po słowiansku w wiekszosci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOŚCIÓŁ UNICKI NA HRUBIESZOWSZCZYŹNIE Strona Główna -> Strony o tematyce Wschodnich Obrządków Katolickich Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum