Forum KOŚCIÓŁ UNICKI NA HRUBIESZOWSZCZYŹNIE Strona Główna KOŚCIÓŁ UNICKI NA HRUBIESZOWSZCZYŹNIE
Forum dyskusyjne strony hrubieszowscy-unici.prv.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uroczystości transgraniczne już po raz piąty! ZAPRASZAMY!!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOŚCIÓŁ UNICKI NA HRUBIESZOWSZCZYŹNIE Strona Główna -> Z życia Kościoła greckokatolickiego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
diakon Piotr UKGK



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 205

PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 10:49 am    Temat postu: Uroczystości transgraniczne już po raz piąty! ZAPRASZAMY!!! Odpowiedz z cytatem

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa


28 sierpnia 2008 r. – Korczmin/Stajiwka
Kulturalno-religijne uroczystości z okazji święta Zaśnięcia NMP
początek o godz. 10.00
Procesja od zabytkowej drewnianej cerkwi w Korczminie do źródła na granicy,
Liturgia oraz poświęcenie wody przy cudownym źródle, jarmark twórczości ludowej, koncert zespołów folkowych, kino w plenerze

29 sierpnia 2008 r. – Liski (Białystok)
początek o godz. 11.00
Liturgia w Liskach, procesja, uczczenie pamięci niezłomnego duszpasterza - ks. Mirosława Ripeckiego, spotkanie dawnych i obecnych mieszkańców

30 sierpnia 2008 r. – Dołhobyczów/Uhrynów
Europejskie dobrosąsiedztwo - Granica 803
11.00 - transgraniczny jarmark - z obydwu stron granicy; projekty, targi,
kontakty, wystawy, „land art.”
14.00 – spotkania władz rządowych i samorządowych, posłów,
przedstawicieli biznesu,liderów młodzieżowych
15.30 - modlitwa ekumeniczna z udziałem hierarchów i duchowieństwa
tradycji wschodniej i zachodniej
19.00 - koncert „Granica 803” z udziałem zespołów:
Kayah,T.Love, Karimski Club, Okean Elzy, Tartak, Bum Boks


Więcej o 30 sierpnia na stronie:

http://www.kordon803.com.ua
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
robertd



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 19

PostWysłany: Sro Sie 13, 2008 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pewnością skorzystamy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
diakon Piotr UKGK



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 205

PostWysłany: Pią Sie 15, 2008 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się. Smile

Jeśli o mnie chodzi, na 28 VIII nie przyjadę na pewno (Zaśnięcie Bogurodzicy w parafii lubelskiej!), zapewne wybiorę się do Lisek następnego dnia, co się zaś tyczy soboty 30 bm. - zobaczymy. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
diakon Piotr UKGK



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 205

PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najnowszy materiał na temat koncertu 30 bm. - łącznie z danymi o transmisji w TVP:

http://cjg.gazeta.pl/cjg_lublin/2,0E,,,,-12007936,V_CJG_EVENTS.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
robertd



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 19

PostWysłany: Sro Sie 05, 2009 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy wiadomo już coś więcej o tegorocznych dniach dobrosąsiedztwa? Pytanie chyba do Księdza Diakona Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Thomae
Założyciel Forum


Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 126

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Impreza Dołhobyczowska została przeniesiona do Kryłowa nad Bugiem.
Nie znam planu obchodów w Korczminie, jednakże powiedzieć mogę, że w Kryłowie odbędą się w dniach 29-30 VIII b.r.

Trochę dowiedzieć się możemy z artykułu http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/470722.html

Trochę z zarysu na: http://krylow.info/wyspaprzyjazni.html

Ostatnio ustalano szczegóły: http://www.starostwo.hrubieszow.pl/hrubieszow.php?get=news,273,0

Polecam zaglądanie na strony: http://www.korczmin.pl/ i http://krylow.info - z pewnością bliżej imprezy, będzie jakaś informacja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
diakon Piotr UKGK



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 205

PostWysłany: Sob Paź 10, 2009 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak - był Pan?

Ja sam uczestniczyłem w mołebniu w sobotę. Nie powiem, miejsce o wiele lepsze, niż poprzednie. Wyspa, ruiny zamku... Puste pole w Dołhobyczowie nie może się z tym równać. Przy okazji były też atrakcje zafundowane przez grupę rekonstrukcyjną w strojach piechurów z XVII w., m.in. strzelanie z dział. To lubię! Smile

Co mi się nie podobało - przede wszystkim fakt, iż mołebeń sobie, a jarmark sobie. Śpiewać ektenię mając za plecami stragany, gwar, a nawet głośną muzykę rozrywkową Exclamation Exclamation Exclamation - do przyjemności nie należy. Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Thomae
Założyciel Forum


Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 126

PostWysłany: Wto Paź 13, 2009 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie dałem rady, byłem przed imprezą w piątek wieczorem na małym rekonesansie, zaś w sobotę po pracy miałem generalną próbę chóru, zaś w niedzielę odpust w parafii, więc nie udało mi się choć na chwilę przybyć. Gdy wieczorem chciałem na chwilę pojechać, usłyszałem, że już po imprezie...

Mam jednakże kilka spostrzeżeń, które nasunęły mi się w sprawach organizacyjnych.

Po pierwsze - impreza na wyspie to rozwiązanie świetne, ale wówczas, gdy kontrola dokumentów była by przy drewnianym moście, zaś ludność polska i ukraińska mogła by wspólnie się na niej bawić, może warto by było ułożyć się ze stroną rządową i zezwolić Ukraińcom na wejście na wyspę po okazaniu dowodu tożsamości, tudzież Polaków pod tymi samymi warunkami wpuszczać i wypuszczać z wyspy? Było by to najspraiedliwsze rozwiązanie, bo nie każdy ma paszport (o wizie dla obywateli Ukrainy nie wspomnę).

Po drugie - organizacja - Fundacja nie otrzymała środków w takiej kwocie jak w latach poprzednich, sponsorzy nie dopisali, więc zabrakło muzyki. Może warto było zaprosić mniej znane zespoły lokalne i jedną gwiazdę, zaś środkami na ten cel mgły by pokryć browary, którym zezwolono by na sprzedaż piwa? Bo mimo zakazu sprzedaży alkoholu na imprezie i tak alkohol był, więc lepiej jak w kulturalny sposób społeczeństwo wypije piwko przy stole, niż ma wino czy wódkę pić w krzakach.
Bez muzyki i piwa impreza przygasa.
Na ten przykład doroczny piknik historyczny w Kryłowie jest z piwem i muzyką, ludzie bawią się bez większych ekscesów do późnych godzin i miło imprezę wspominaja.

Po trzecie - jeśli jest impreza planowana na dwa dni i nagłaśnia się to, nie zdziwiły mnie dość negatywne opinie od ludzi, którzy przybyli w niedzielę, często z daleka i zobaczyli pustą scenę i zdemontowany most. Ta niekonsekwencja chluby nam nie przyniosła.

Po czwarte - oświetlenie wyspy - impreza zakończyła się dość wcześnie, jednakże będąc na rekonesansie dzień przed nią byłem zdziwiony, że nie zainstalowano tymczasowego oświetlenia dojścia od mostu do miejsca imprezy. Warto by o tym w przyszłości pomyśleć.

Po piąte - termin. Gdyby impreza była organizowana chociaż w połowie sierpnia, ściągnęła by o wiele więcej ludzi. Ostatni weekend wakacji nie jest zbyt wygodny, zwłaszcza dla osób z dalszych stron.

Myślę, że powyższe uwagi nie są złośliwe, ale wyczulają na co należało by zwrócić uwagę, by w przyszłości pewne negatywne aspekty wykluczyć, bo narzekać każdy potrafi, ale to nie sposób. Lepiej wyciągać wnioski i pożytkować je na przyszłość.

Co moim zdaniem pozytywnego?

- Z pewnością, co Ksiądz Diakon już zauważył, o wiele ciekawsze i wymowniejsze miejsce jak Dołhobyczowskie pole. Sama symbolika granicznej "Wyspy przyjaźni" daje do myślenia. Również odpowiednio podświetlone ruiny zamku dodać mogą specyficznego nastroju imprezie.

- Grupy rekonstrukcyjne dawnych wojsk z wieku XVII, jak też nasi rodzimi Goci, występy zespołów ludowych będących wizytówką kulturalną naszych ziem, oraz twórców ludowych, kultywujących tradycje dawnych rzemiosł.

- Dobry dojazd (w roku następnym będzie jeszcze lepszy, gdy dobiegnie remont drogi Hrubieszów - Kryłów).

- Możliwość przygotowania pola namiotowego w dolinie Bugu, jak też zorganizowania noclegu w miejscowej szkole.

- Bardzo pozytywne nastawienie miejscowych władz, miejscowej SG, jak również mieszkańców Kryłowa.


Początki są trudne, jednakże "najtrudniejszy pierwszy krok", a później łatwiej się imprezę organizuje, bo ma się rozeznanie co trzeba zmienić, na co się wyczulić i jak się zorganizować...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
diakon Piotr UKGK



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 205

PostWysłany: Wto Paź 13, 2009 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podeślę link z Pana uwagami Księdzu Mitratowi. Chyba, że Pan sobie kategorycznie tego nie życzy - proszę dać znać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Thomae
Założyciel Forum


Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 126

PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że może coś by się w organizowaniu z moich porad przydało, więc nie widzę przeciwwskazań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Thomae
Założyciel Forum


Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 126

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chociaż jak film pokazuje wiele ciekawego się tego dnia działo: http://www.youtube.com/watch?v=5FmbAwgdprI
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOŚCIÓŁ UNICKI NA HRUBIESZOWSZCZYŹNIE Strona Główna -> Z życia Kościoła greckokatolickiego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum